Menu

Ready to Race
Dünyaca ünlü Avusturya markası KTM motosikletlerinin Türkiye distribütörü Spormoto A.Ş. bu gelişen sektöre yatırım yapacak bayiler aramaktadır.

Yarışların zorlu ortamında geliştirdiği teknolojileri seri üretim modellerine uygulayarak her zaman piyasanın en yüksek performanslı motosikletlerini müşterilerine sunan KTM, bu dinamizmi sayesinde dünyanın en önemli motosiklet üreticileri arasında yer almaktadır. 2016 yılında piyasaya sürdüğü 1290 Super Duke GT ve yeni 690 Duke gibi modellerin de her biri kendi segmentlerinde açık ara lider konumunu sürdürmektedir.

Şu anda Avrupa’nın en büyük spor motosiklet markası konumunda olan KTM, 2015 yılını hem sportif hem de ekonomik başarılarla tamamladı. 2015 Yılında Dakar, Dünya Motokros ve Dünya Enduro şampiyonlukları yanısıra 2016’da da arka arkaya 15. Dakar zaferine imza atarak ulaşılması güç bir rekora da imza attı.

Satış rakamları ve mali olarak da KTM, firma tarihinin en yüksek rakamlarına ulaşarak motosiklet pazarının yükselen yıldızı oldu.

Ekonomik olarak KTM 2015’de kendi tarihinin tüm zamanlar rekorunu kırdı!

Firma tarihindeki en yüksek satış ve ciro
8.3% artışla toplamda 152,181 motosiklet satıldı
18.3% artışla toplam ciro 1,022.50 Milyon Euro’nun üzerine çıktı

Avrupa’da KTM Satışları: +9.6 %

KTM yaklaşık 9.6%’lük bir pazar payı artışı ile Avrupa motosiklet pazarında 8.4%’lik bir paya ulaştı.

ABD’de KTM Satışları: +6.2 %

Türkiye’de KTM satışları : + 46 %

KTM Türkiye’de de rekor bir satış artışı sağlayarak Türkiye’nin yükselen motosiklet markası olmaya devam etti.

Spormoto, 2016 yılında bünyesine kattığı Husqvarna motosikletleri distribütörlüğü ile önümüzdeki yıllarda da motosiklet pazarındaki çıkışını devam ettirmekte.

İş planı ve özgeçmiş içeren başvurunuzu bayi@spormoto.com adresine yollamanızı rica ederiz.

SPORMOTO A.Ş.