Menu

KTM

Dünya Motosi   klet Pazarının Yükselen Yıldızı KTMktm-factory

KTM dünyanın en fazla yarış kazanan motosiklet üreticisi olma hedefine ulaşmak için yolculuğuna 1953 yılında başladı. Yenilikçi hafif alaşım kampana frenleriyle R100 Viyana Bahar Ticaret fuarında motosiklet tutkunlarıyla tanıştığında hemen fenomen olmuştu. Hemen arkasından KTM ait olduğu yer; yarış parkurları için motosikletler üretmeye başladı. Bu yalnızca bir başlangıçtı, 1970 yılında ilk ulusal motokros şampiyonluğu ve 1974’te de ilk dünya şampiyonluğu geldi. Bundan sonra arazide ve pistte kazandığı sayısız Dünya ve Avrupa şampiyonlukları ile KTM Avrupa’nın en yenilikçi ve yüksek teknoloji motosiklet üreticisi olarak motosiklet pazarına damgasını vurdu.

Motorlara ve yarışa olan tavizsiz tutkusu bugün KTM’yi KTM yapan en önemli özelliği: Ready to Race! (Yarışa Hazır!)

KTM Powersports AG çatısı altında Mattighofen / Avusturya merkezinde faaliyet gösteren KTM –Sportmotorcycle AG, Arazi ve Cadde motosikletleri, ATV’ler ve 2008 yılından beri de X-Bow ekstrem spor otomobilini üretmektedir. Hedef her zaman yarış başarısı olmuştur. 200’den fazla dünya şampiyonluğu bunun en iyi göstergesidir. Yalnızca zafer için mücadele veren makinalar gerçek KTM’lerdir ve bu makinalar tüm dünyayı saran 1200 bayilik bir ağ kanalıyla satışa sunulmaktadır. Bizim için yalnızca en iyisi yeteri kadar iyidir.ktm-factory2

KTM Değerleri: READY TO RACE : YARIŞA HAZIR!

SAFLIK

Her şey en mükemmel sürüş için tasarlanmıştır ve buna ulaşmak için bir gramın bile önemi vardır. Pistte, yolda veya arazide en iyi performansı sergileyecek minimuma indirgemek her KTM’in arkasındaki ana prensiptir. Yalnızca en yüksek kalite ve kendini defalarca ispatlamış parçalar motosiklette yer bulabilir. Çünkü bu azın kesinlikle çok olduğu en önemli yerdir.

MACERA

Yarış, arazi veya sonsuz yollar. KTM her türlü maceraya hazırdır. En son teknoloji ve yüksek kalite parçalar KTM’inizi hem yollarda hem de hiç kimsenin geçmediği arazide sadık yoldaşınız yapar. Erişemiyeceğiniz hiç bir hedef olamaz. Çünkü biz hiç bir zaman zaten ulaşılmış olanla tatmin olmayız.

PERFORMANSktm-factory3

Virajdan çıkarkenki atılganlığı, düzlüklerdeki ivmesi, arazideki zahmetsiz sürüşü; bir KTM her türlü sürüş şartında güç ve mükemmel geri bildirimleri ile öne çıkar. Her zaman en iyilerle mücadele ederiz. Her türlü zeminde kazanma ve en iyisi olma arzusu bizim en büyük gücümüzdür. Çünkü günün sonunda yalnızca performansın önemli olduğunu biliriz.

EKSTREM

Turuncu uyarı rengidir. Bir KTM performans limitlerine ulşmak ve onların ötesine geçmek için tasarlanır. Her KTM’de kullanılan en son teknoloji ve en radikal tasarım öğelerinde bunu görebilirsiniz. Bizim için en zorlu yarışlar ve en ekstrem şartlar aşılması gereken çıtalardır. Çünkü ancak böyle lider olunur.

KTM VİZYONU

Hedefimiz Dünyanın diğer tüm spor motosiklet üreticilerinin önünde pol pozisyonu almaktır. Yenilikçi hafif malzeme teknolojileri, komponent mühendisliği ve elektrikli motosiklet konusundaki üretim teknolojilerimiz bu hedefe giden yoldaki önemli kilometre taşlarımızdır. Motor sporları segmentinde hem spor hem de şirket bazında standartları koyan en önemli güçlerden biri konumundayız.

YENİLİKÇİLİK

En iyisi olma arzusu bizi sürekli motive etmekte. Yenilikçilik konusundaki en büyük gücümüz olan ARGE merkezimiz ve eşsiz tasarımlarımız sayesinde KTM her zaman yarışa hazır motosikletler ve arazi ve cadde kullanımı için araçlar üreticisi olarak en başta gelen marka olacaktır.ktm-factory4

KÜRESELLEŞME

Tereddütsüz bir şekilde bir numaralı dünya markası olma yolunda ilerlemekteyiz. Küçük hacimli cadde motosikletleri segmentine girişimiz, büyük hacimli performans motosikletleri klasındaki gelişimimiz, yükselmekte olan pazarlara odaklanarak küresel gelişimimiz KTM’nin gelecekte de Yarışa Hazır olacağının en büyük göstergesidir.